راه اندازی فست فود و سوخاری با استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی از جمله مشاغلی است که این روزها به دلیل محبوبیت بالا میان مردم، گسترش پیدا کرده است. اکثر افراد این روزها به دلیل مشغله های کاری بالا، زمان کافی برای آشپزی و پخت غذا ندارند؛ از این رو ترجیح می دهند به فست فود یا رستوران مراجعه کنند و غذا سفارش دهند.

بنابراین راه اندازی مرغ سوخاری کیلویی می تواند یک کسب و کار پور سود و پربازده باشد؛ البته به شرطی که از مشاوره افراد متخصص در این زمینه استفاده نمایید.

در این مطلب می خواهیم به لیست کاملی از تجهیزات مرغ سوخاری اشاره کنیم. مهمترین مواردی که در ادامه به آن اشاره می کنیم عبارتند از:

 • تجهیزات مرغ سوخاری کیلویی
 • حاشیه سود مرغ سوخاری
 • هزینه راه اندازی مرغ سوخاری کیلویی

با ما همراه باشید.

تجهیزات مرغ سوخاری کیلویی

از جمله تجهیزات مهم برای راه اندازی مرغ سوخاری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بردینگ یا پودرزن

از مهم ترین مراحل تهیه مرغ سوخاری می توان به آغشته کردن آن به آرد و پودر سوخاری اشاره نمود. گذشته از این که انتخاب نوع مواد و کیفیت آن ها دارای اهمیت بالایی است، اما خرید دستگاه بردینگ یا پودرزنی مرغ که از تجهیزات سوخاری مهم به شمار می رود می تواند سرعت پودرزنی را افزایش دهد.

همچنین دورریز پودر سوخاری نیز به کمترین میزان ممکن می رسد و بنابراین به میزان قابل توجهی در مصرف آرد و پودر صرفه جویی می گردد. بنابراین بردینگ از ابزارهای ضروری برای رستوران های کنتاکی به شمار می رود.

 • سرخکن

از دیگر تجهیزات سوخاری و تجهیزات فست فود ضروری برای راه اندازی مرغ سوخاری، می توان به سرخکن تحت فشار مرغ اشاره نمود. تفاوت این سرخکن با نوع روباز این است که در این حالت مرغ تحت فشار بالایی که به آن وارد می شود، کاملا مغزپخت شده و به دلیل حرارت بالا، ترد و کریسپی می گردد.

 • دیسپلی مرغ سوخاری

دیسپلی یا گرمخانه سوخاری از جمله ابزارهای مهم برای زمان هایی است که مرغ کنتاکی از سرخ کن خارج شده و نیاز است کیفیت و تازگی آن در گرم کن غذا برقی حفظ گردد.

بنابراین این محصول کاربردی و مهم علاوه بر گرم نگه داشتن غذا، با داشتن نمای شیشه ای و تحریک بصری مشتریان، به افزایش فروش نیز کمک می کند. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش جامع راه اندازی سوخاری کیلویی را نیز مطالعه کنید.

 • مرینیتور برای مزه دار کردن مرغ

مرینتور دارای دو مدل وکیوم دار و بدون وکیوم است. ابتدا تکه های مرغ به همراه سس مرینیت برای بالا بردن چسبندگی و سپس آرد، پودرسوخاری، نمک، و … را با هم مخلوط کرده و در داخل دستگاه قرار می دهند.

حالا پس از بستن درب دستگاه، شلنگ را به مخزن متصل کرده، هوای آن تخلیه می گردد. حالا موتور روشن و قطعات مرغ با مواد مخلوط می شود. این محصول به منظور کاهش دخالت دست افراد در آماده سازی مرغ تعیبه شده و بنابراین در کنار ماشین ظرفشویی صنعتی کوچک یا بزرگ یک تجهیزات مهم برای رعایت اصول بهداشتی به شمار می رود.

 • کاتر

به جای استفاده از روش های سنتی مثل چاقو، می توانید از لیست تجهیزات رستوران پیشرفته ابزارهایی مثل: کاتر یا تیغه صنعتی برای برش مرغ را انتخاب کنید. به این ترتیب علاوه بر اینکه در وقت پرسنل صرفه جویی می گردد، قطعات مرغ نیز در ابعاد منظم و یکدست برش داده می شوند.

البته توجه داشته باشید که ایمنی این تیغه و استفاده درست از آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • هود

خرید هود صنعتی نیز که از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی به شمار می رود، به منظور تهویه هوا و تخلیه دود و بوی غذا ضروری است.

 • تخته کار

تخته کار یک ابزار محکم و صاف است که به منظور آماده سازی و برش مواد غذایی از آن استفاده می گردد. جنس این تخته از چوب یا پلی اتیلن بوده و دارای مقاومت بالایی در برابر خراش می باشد.

 • سیستم سرمایشی

همان طور که می دانید مواد غذایی تازه کیفیت بالاتری در مقایسه با مواد منجمد شده دارند. اما این امر یعنی خرید روزانه مرغ و سبزیجات مختلف تنها در رستوران و فست فودهای کوچک امکان پذیر است!

برای راه اندازی مرغ سوخاری و به منظور افزایش سرعت ثبت سفارش مشتریان نیازمند سیستم سرمایشی پیشرفته هستید تا با کمبود مواد غذایی برای آماده سازی سفارش ها رو به رو نشوید.

خب! حالا که با تجهیزات ضروری و مهم برای راه اندازی مرغ سوخاری آشنا شدیم، زمان آن رسیده به یک سوال مهم که حتما دغدغه شما نیز می باشد، پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

حاشیه سود مرغ سوخاری

به طور کلی حاشیه مرغ سوخاری به چند عامل مهم بستگی دارد:

 1. نحوه قیمت گذاری

در واقع این شما هستید که باید تعیین کنید با توجه به کیفیت محصول چه قیمتی برای مشتریان در نظر بگیرید که هم سبب افزایش رضایت مشتریان شود و هم حاشیه سود شما را افزایش دهد.

 1. کنترل و مدیریت هزینه ها

داشتن هنر کنترل هزینه های جاری و مدیریت فرآیندهای خرید و تولید می تواند به افزایش سودآوری کسب و کار شما کمک کند.

 1. تعداد مشتریان

با تمرکز بر ارائه خدمات باکیفیت و راهکارهای جذب مشتریان، می توانید فروش و در نهایت حاشیه سود خود را افزایش دهید. حاشیه سود رستوران و فست فود را می توان بین 3 تا 20 درصد به صورت متغیر بیان کرد.

هزینه راه اندازی مرغ سوخاری کیلویی

اگر از ابتدای این مطلب با ما همراه بوده اید حتما حالا می دانید راه اندازی مرغ سوخاری نیازمند پرداخت هزینه زیادی است. در واقع خط سوخاری از زیرشاخه های تجهیزات فست فود به شمار می رود که نیازمند تجهیزات آشپزخانه صنعتی پیشرفته می باشد.

مانند: رستوران ها و فست فودها که نمی توان فر پیتزا ریلی و فر کانوکشن صنعتی را از آن ها حذف نمود، برای راه اندازی مرغ سوخاری نیز چنانچه یکی از تجهیزات را تهیه نکنید، ممکن است با مشکلات جدی مثل: عدم کیفیت کافی مرغ، کاهش سرعت ثبت سفارش مشتریان و… رو به رو شوید.

به طور کلی با احتساب قیمت تجهیزات مرغ سوخاری، راه اندازی خط سوخاری در سال 1403 حداقل 2 میلیارد می باشد. بنابراین نیازمند سرمایه قابل توجهی می باشد. اما شما می توانید با تهیه تجهیزات سوخاری با قیمت کمتر نیز میزان این هزینه را کاهش دهید. مثلا  سرخ کن یا گرم کن غذا را از برندهای ارزان تر انتخاب نمایید.

کلام آخر

به پایان مطلب تجهیزات اولیه راه اندازی مرغ سوخاری رسیدیم. در این بخش تلاش کردیم ابتدا با ابزارهای و تجهیزات مهمی که به منظور راه اندازی مرغ سوخاری نیاز داریم آشنا شویم که عبارتند از:

 • بردینگ یا پودرزن
 • سرخکن
 • دیسپلی مرغ سوخاری
 • مرینیتور برای مزه دار کردن مرغ
 • کاتر
 • هود
 • تخته کار
 • سیستم سرمایشی

سپس با میزان حاشیه سود مرغ سوخاری آشنا شدیم و گفتیم به 3 عامل مهم:

 1. نحوه قیمت گذاری
 2. مدیریت هزینه ها
 3. تعداد مشتریان

بستگی دارد. در پایان نیز با جزئیات هزینه راه اندازی مرغ سوخاری کیلویی آشنا شدیم.

امیدواریم این مطلب راهنمای مناسبی به منظور راه اندازی مرغ سوخاری برای شما باشد. چنانچه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. حتما پاسخ خواهیم داد.

فراموش نکنید روماکینگ تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی بوده و عرضه کننده انواع تجهیزات سوخاری، فر قنادی، ماشین ظرفشویی صنعتی و… بوده و کارشناسان این مجموعه آماده پاسخ گویی به سوالات شما برای خرید تجهیزات مورد نیازتان هستند.

برای دریافت اطلاعات می توانید از قسمت تماس با ما با کارشناسان در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *