ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی دستگاهی است که بمنظور شستشوی تجهیزات آشپزخانه در حجم بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما می خواهید که خدمات عالی را به مشتریانی که به رستوران شما می آیند ارائه کنید، حتما باید از یک ظرفشور صنعتی استفاده کنید. چرا که با استفاده از آنها، در وقت صرفه‌جویی میشود.همچنین ماشین ظرفشویی صنعتی یا تجاری به مشتریان شما این اطمینان را می دهد که تمامی ظروف استیل و نقره ای که آنها استفاده می کنید، کاملاَ تمیز است. بطوریکه تمامی میکروب و آلودگی های ظروف در دمای بالا درون این دستگاه نابود میگردند. از این مسائل که بگذریم استفاده از ماشین ظرفشویی تجاری باعث می گردد در روزهای شلوغ و زمانی که مشتریان منتظر سرویس دهی شما هستند، شاهد شلوغی آشپزخانه و جمع شدن ظروف کثیف در سینک ظرفشویی نمی باشید.

انواع ماشین ظرفشویی صنعتی

3 نوع ماشین ظرفشویی داریم که شامل :

۱-ماشین ظرفشویی صنعتی زیکانتری یا ۵۴۰ بشقاب

۲-ماشین ظرفشویی صنعتی ایستاده یا هوتایپ و یا ۱۲۰۰ بشقاب

۳-ماشین ظرفشویی ریلی و یا رک و یا ۲۰۰۰ بشقاب

فواید ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین های ظرفشویی با استاندارهای مختلف توسط کمپانی ها مختلف تولید می شود. هر ماشین ظرفشویی کیفیت مخصوص خود را دارد تمامی این دستگاه ها با ساختاری کاملا منظم طراحی شدند و یک شستشویی حرفه ای و دقیق را به شما ارائه می دهد . در ادامه وبلاگ مزایای استفاده از این دستگاه را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

 

1.ظرفشویی صنعتی به آشپزخانه ی شما نظم میدهد

اگر آشپزخانه‌های صنعتی که مقدار ظروف کثیفی که وارد آن می‌شود با مقدار ظروف تمیزی که از آشپزخانه خارج می‌شود ناهماهنگ باشد. آشپزخانه دچار چالش و معضل بزرگی می شود. ماشین ظرفشویی صنعتی دستگاهی است که این ساختار را نظم می‌بخشد، یعنی اگر شما از لحظۀ ابتدای ورود ظروف کثیف دستگاه خود را روشن کنید تا لحظۀ خروج ظروف تمیز و همین‌طور پشت سر هم ظروف بیاید شسته شود و از آشپزخانه جهت استفاده مجدد خارج شود، این ساختار یک نظم بسیار عالی و فوق‌العاده‌ای است که ماشین ظرفشویی صنعتی برای شما به ارمغان می‌آورد. ماشین ظرفشویی صنعتی یکی از بهترین و کارآمدترین و عالی‌ترین دستگاه‌ هایی است که شما می‌توانید با آن نظمی بسیار عالی و فوق‌العاده را در آشپزخانه صنعتی خود ایجاد کنید.

2.ظرفشویی صنعتی در مصرف انرژی شما صرفه جویی میکند

یکی از ارزشمندترین انرژی‌های جهان آب می‌باشد که اگر ماشین ظرفشویی داشته باشید شما 14 عدد بشقاب را تنها با 4 لیتر آب شستشو می‌کنید و این یک آمار حیرت‌انگیز و یک صرفه عالی و فوق‌العاده‌ای است که در مصرف آب ایجاد می‌کنید و شما می‌توانید با این‌کار هزینه مصرف آب را کاهش دهید و در نهایت به محیط زیست نیز کمک کنید. روی هم رفته این یکی دیگر از فواید بسیار عالی است که ماشین ظرفشویی برای شما به ارمغان می‌آورد.

3.ظرشویی صنعتی نیروی انسانی شما را کنترل میکند

تصور کنید شما بطور مثال اگر ساعتی 1500 یا 2000 بشقاب را می‌خواهید شستشو کنید چند نفر از نیروهای خود را باید درگیر شستشوی ظرف کنید. یک تعداد از نیروها مشغول شستن قاشق و چنگال، یک تعدادی دیگر مشغول شستن لیوان‌ها و شستن بشقاب‌ها و … اما با داشتن یک ماشین ظرفشویی صنعتی تنها 2 نیرو لازم دارید، یک نیرو در قسمت ورود ظرف‌های کثیف و یک نیرو در قسمت خروج ظروف تمیز. پس شما می‌توانید با 2 نیرو نظم بسیار عالی و فوق‌العاده‌ای را در آشپزخانه خود و همین‌طور در سیستم شستشوی ظرف‌های خود ایجاد کنید.

4.با ظرفشویی صنعتی ظرف های شما نمیشکند

فایده دیگری که استفاده از ماشین ظرفشویی برای شما به ارمغان می‌آورد عدم شکستن ظرف‌های شما می‌باشد. تصور کنید نیروهای انسانی بعد از گذشت مدت‌زمانی کوتاه خسته می‌شوند و کلافه می‌شوند و می‌خواهند استراحت کنند و یا با بی‌حوصلگی کار را انجام می‌دهند در حالی‌که با بی‌حوصلگی و عصبانیت کار را انجام می‌دهند ممکن ظروف را دچار شکستگی و آسیب کنند و شما هر ماه میلیون‌ها تومن هزینه می‌کنید تا ظروف جدیدی را خریداری کنید و حتی اگر ظروف شما از جنس سینی‌های یقلوی باشد و یا این‌که استیل باشد هم بعد از گذشت مدت‌زمان کوتاه چنان آسیبی می‌بینید که شما دیگر نمی‌توانید از این سینی‌ها استفاده کنید و مجدداً باید ظرف خریداری کنید. پس فایده دیگری که استفاده از ظرفشویی صنعتی برای شما به ارمغان می‌آورد همین مسئله صرفه‌جویی در هزینه برای ظروف شکسته و ازبین رفته است که این یک مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد که شما با داشتن ظرفشویی صنعتی می‌توانید آن‌را برطرف کنید.

5.با ظرفشویی صنعتی پودر و مایع کمتری مصرف میکنید

فایده دیگری که با استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی به آن دست می‌یابید مصرف مایع یا پودر ظرفشویی صنعتی می‌باشد. این را بدانید که با استفاده از ظرفشویی صنعتی می‌توانید در مصرف مایع و پودر ظرفشویی خود صرفه‌جویی داشته باشید و نتیجه بسیار عالی، فوق‌العاده و مطلوبی را از این‌کار بدست آورید. روی هم رفته داشتن ماشین ظرفشویی صنعتی مزایای بسیار زیادی دارد. عمر ماشین ظرفشویی بسیار طولانی می‌باشد. شما سالیان سال از این دستگاه استفاده می‌کنید.

5 روش تمیز کردن ماشین ظرفشویی صنعتی 

ما در 5 مرحله صفر تا صد شست و شوی ماشین ظرفشویی صنعتی را برای شما توضیح خواهیم داد. شایان ذکر است اگر به صورت روزانه و بیشتر از 3 بار از دستگاه خود استفاده می کنید در حالت ایده آل باید در انتهای روز آن را سرویس کنید و مراحل 5 گانه زیر را هر روز انجام دهید.

1.فضای داخلی را پاک کنید و مخزن را تخلیه کنید.

در انتهای روز وقتی که ماشین خالی از ظروف است. با استفاده از یک پارچه نرم و با یک ماده شوینده که خیلی هم قوی نباشد داخل دستگاه را تمیز کنید و مواد غذایی را که داخل مخزن است را پاک کنید. پس از تمیز کردن تمامی سطوح داخلی، سبد ماشین ظرفشویی و تمامی اجزاهایی را که قابل بیرون آوردن است بیرون بیاورید. دقت کنید که چگونه اجزا را خارج میکنید چون نهایتا باید آن اجزا را سر هم بندی کنید.

2.نازل های آب را تمیز کنید.

نازل های آب آن قسمتی است که آب بر روی ظروف پاشیده می شود. معمولا این کار را با سرکه سفید انجام می دهند تا مانع از تجمع آب سخت در خروجی نازل شود.

3.فیلترها و سبدها را تمیز کنید.

تمیز کردن سبد مانع از پوسیدگی سبد ماشین ظرفشویی می شود. همچنین جهت جلوگیری از مجرای فاضلاب، و مسدود شدن آن، از پاک شدن فیلتر مطمئن شوید. بوی بدی که بعضی اوقات از ماشین ظرفشویی می آید ناشی از بسته شدن مجرای فاضلاب دستگاه است.

4.پره های شست و شو را بازرسی کنید.

بعضی اوقات، مواد غذایی در خروجی آب که از پره ها خارج می شود قرار دارد. اگر مشاهده کردید سوراخ های پره های ماشین مسدود است می توانید آن را با یک خلال دندان تمیز کنید.

5.دستگاه را روشن کنید و در نهایت درب آن را باز کنید.

پس از بازدید کامل ماشین و تمیز کردن اجزای داخلی می توانید ماشین را روشن کنید. باید زمان کم را برای شست و شوی ماشین خود در این حالت انتخاب کنید. پس از شست و شوی کامل درب ماشین را باز کنید تا هوا در ماشین جریان یابد و از رشد باکتری ها جلوگیری شود. اگر صدای تق تق یا گیر کردن را نشنیدید دستگاه شما سالم است.

 

 

گروه تولید روماک ماشین با نام تجاری (روماکینگ) تولید کننده انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد . برای اطلاع از قیمت و خرید محصولات می توانید با کارشناسان ما در روماکینگ تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

6 نظر در “5 ترفند نگهداری و استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی

 1. طاها معصومی گفت:

  سلام قیمت ماشین ظرفشویی لطفاً می فرمایید؟ ممنون

  1. romaking گفت:

   سلام دوسن عزیز لطفا برای دریافت ایست قیمت با کارخانه تماس بگیرید سپاس

 2. ترابی گفت:

  نکات جالب و کاربردی بود، ابعاد کاشین های ظرفشویی شما چقدر؟

  1. romaking گفت:

   خیلی ممنون لطفا برای دریافت اطلاعات فنی محصولات و یا لیست قیمت با کارخانه تماس بگیرید.

 3. یوسفی گفت:

  نکات کاربردی بود ممنونم ازتون

  1. romaking گفت:

   سپاس از لطف شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *